Spolupracujeme

 

SOŠ Uničov s.r.o. - Hotelnictví a turismus

  •  tato střední škola se již několik let věnuje  akcím pro malé i velké děti z Jasněnky.  Studenti  si  se svými učiteli najdou čas na to, aby dvakrát do roka pro nás připravili program.  Dopoledne plného nápaditých úkolů, pohádek i písniček se s radostí zúčastníme o Vánocích i na konci školního roku. Během společně stráveného času si už našlo hodně našich žáků své kamarády mezi dospěláky. Tady vidí školu zase trochu jinak. Studenti  si vytvořili k žákům z Jasněnky velmi pěkný vztah, který naše děti  ocení, když se spolu snaží splnit připravené disciplíny. Mají radost děti i studenti, že  to společnými silami zvládnou. I malý úspěch je pro nás výhra a rádi se sem vracíme.

ZŠ U Stadionu

  • místo vybíjené a jiných sportovních aktivit, které do tělocvičny běžně patří,  se ta na ZŠ U Stadionu, díky pedagogům a žákům, jednou za rok  promění  pro nás, návštěvníky z Jasněnky, v příjemné místo plné her a soutěží. Čekají nás úkoly, které zvládneme, u kterých se také pobavíme, a to nás moc těší. Házení, střílení míčem, malování, skládání obrázků a jiné hry si vyzkoušíme společně se žáky, kteří se nám věnují. Potom si společně zaskotačíme při hudbě, diskotéka to tu pěkně rozvíří.  Žáčci si dají práci nejen s programem pro děti, ale i s kostýmy  i vlastnoručně vytvořenými kulisami. K čemu? Na samém začátku nás vždy překvapí pěknou pohádkou, co sami hrají.  Zvlášť pohádka Čert a Káča všechny zaujala a nenechala nás chladnými. Žáčci jsou moc šikovní a my si vážíme toho, že si na nás udělají čas nejen v ten den, ale i po dobu přípravy takové akce.  I my vás zveme k nám, ať se podíváte, jak to chodí v Jasněnce.

 

Pedagogická fakulta UP Olomouc

  • praxe studentů

 

Sluňákov - Centrum ekologických aktivit města Olomouce, o.p.s

  • zde jsme zapojeni do projektu Mrkvička
  • Projekt Mrkvička je určen mateřským školám na území České republiky. Organizuje ho sdružení středisek ekologické výchovy Pavučina. V současné době je v ní zapojeno přibližně 580 MŠ z celé ČR. V roce 2008 začal vycházet Informační bulletin Mrkvička. Jeho cílem je podpořit rozvoj ekologické výchovy v mateřských školách prostřednictvím zprostředkování komunikace mezi mateřskými školami a odborníky na ekologickou výchovu a výměnu informací a zkušeností mezi pedagogy mateřských škol navzájem.